Úvod do programování ve FEniCSu

Kdy: 10/02/2020 09:00 - 12/02/2020 16:00
Kde: K11, Sokolovská 49/83, Praha 8
SIAM Student Chapter Prague Vás zve na kurz Úvod do programování ve FEniCSu.

Co to bude?
Kurz je určený pro ty, kteří s FEniCSem dosud nepracovali. Kromě základního povědomí o programování (ideálně v Pythonu) žádné zvláštní znalosti nejsou potřeba. Kurz je vhodný především pro studenty magisterského studia se zaměřením na numerickou analýzu a matematické modelování (ale i další zájemce).

Kdy?
10.–12. února 2020 (poslední týden zkouškového) vždy od 9:00 do 16:00 v místnosti K11 v Karlíně.

Jak to bude probíhat?

Máme pro vás přichystáno 5 úloh z mechaniky pevných látek. Na konkrétních příkladech tak poznáte, jak snadno se dají reálné aplikace řešit. Ukážeme si ale i možná úskalí prostředí FEniCS. Vše si budete moct vyzkoušet a necháme vás i samostatně pracovat. Doufáme, že po třech dnech budete už schopni ledacos naprogramovat sami.

Co se naučím?
  • seznámíte se s prostředím FEniCS,
  • naučíte se řešit základní úlohy z mechaniky pevných látek,
  • zjistíte jak vykreslovat a ukládat výsledky,
  • povedeme vás k přehlednému a efektivnímu kódu,
  • vše si sami hned vyzkoušíte.
V čem je to lepší než si přečíst skripta?
Povede tě někdo, kdo se metodou pokus-omyl učil a může ti usnadnit spoustu práce. A také se hned od začátku naučíš některé věci dělat správně.

Proč to děláte vy?
Protože sami jsme se FEniCS učili za pochodu. Protože věříme, že vám tím můžeme usnadnit dost práce (nejen při psaní bakalářky). A i proto, abychom si vyzkoušeli, jaké to je někoho něco učit.

Fajn, líbí se mi to, co mám dělat?
To jsme rádi! Kvůli přípravě potřebujeme vědět včas, tj. do 9. února 2020, kolik vás bude, proto se prosím přihlaš níže, ať s tebou počítáme. A pokud znáš někoho, koho by to mohlo také zajímat, tak mu o kurzu určitě řekni.

Kdybys měl jakékoli dotazy, tak se klidně ozvi na siam@karlin.mff.cuni.cz.

Budeme se těšit

Jaroslav Schmidt, Jiří Malík, Mark Dostalík a Petr Pelech