Česky | English Přihlásit se

Naše akce - Seminář SIAM SC - Další akce


Seminář MPN - Sociální singularita 21

Kdy: 05/12/2018 17:30
Kde: T-201

Opět doporučujeme vaší pozornosti seminář Matematické Problémy Nematematiků (http://www.karlin.mff.cuni.cz/mffseminar/), na kterém tentokrát vystoupí Mgr. Karel Janeček, Ph.D., MBA s přednáškou "Sociální singularita 21".
 
Abstrakt:
Žijeme v naprosto jedinečné době historie lidstva, avšak čelíme také hrozbám schopným zničit naši existenci. Aby se tak nestalo, musí dojít ke globální společenské změně. Karel Janeček věří, že tato globální změna, jím nazvaná “sociální singularita”, nastane velmi brzy. K dosažení úspěšné sociální singularity je důležité, abychom se naučili lépe komunikovat, spolupracovat a důvěřovat si, protože většina konfliktů vyplývá z předsudků a následných nedorozumění. Pro následující roky je tedy klíčové, aby co nejvíce lidí přijalo svůj díl zodpovědnosti a byli aktivnější. Jedna z možností je využití internetu formou sociálních her za účelem zvýšení transparentnosti a zveřejňování objektivních informací týkajících se veřejných problémů.
Tato přednáška si klade za cíl motivovat a inspirovat publikum k dosažení sociální singularity ve 21. století.

O přednášejícím:
Karel Janeček je matematik, vizionář, filantrop a autor volebního systému Janečkova metoda (dříve Demokracie 21) a projektu Prezident 21. Teorii pravděpodobnosti a stochastickou analýzu studoval na MFF UK a na Carnegie Mellon University v USA. Založil společnost RSJ, která je celosvětově největším tvůrcem trhu na derivátových burzách v Chicagu a Londýně. Finančně podporuje vědecký výzkum a aktivity proti korupci.