Úvod do programování v Matlabu 2019

Kdy: 11/02/2019 09:00 - 13/02/2019 13:00
Kde: K11, Sokolovská 49/83, Praha 8

SIAM Student Chapter Prague Vás zve na kurz programování v Matlabu.

Co to bude?
Kurz určený pro ty, kteří s Matlabem dosud nepracovali. Žádné zvláštní znalosti nejsou potřeba, je tedy vhodný i pro studenty 3. ročníku (pro které je primárně připravován).

Kdy?
11. - 13. února 2019 (poslední týden zkouškového) vždy od 9.00 do 13.00 v místnosti K11 v Karlíně.

Jak to bude probíhat?
Každý den se zaměříme na jednu problematiku (seznámení s Matlabem, strukturování kódu, atd.). Nejprve vám něco povíme a ukážeme a posléze necháme pracovat vás. Doufáme, že po třech dnech budete už schopni ledacos naprogramovat (například vaši bakalářku).

Co se naučím?
Používat vestavěné funkce,
napsat vlastní funkce a skripty,
načítat a ukládat data,
vykreslovat výsledky a pracovat s grafickým výstupem,
ladit vlastní kód a od začátku jej psát přehledně
a další.

V čem je to lepší než si přečíst skripta?
Povede tě někdo, kdo se metodou pokus-omyl učil a může ti usnadnit spoustu práce. A také se hned od začátku naučíš některé věci dělat správně.

Proč to děláte vy?
Protože sami jsme se Matlab učili za pochodu. Protože věříme, že vám tím můžeme usnadnit dost práce (nejen při psaní bakalářky). A i proto, abychom si vyzkoušeli, jaké to je někoho něco učit.

Fajn, líbí se mi to, co mám dělat?
To jsme rádi! Kvůli přípravě potřebujeme vědět včas, tj. do 10. února, kolik vás bude, proto se prosím přihlaš níže, ať s tebou počítáme. A pokud znáš někoho, koho by to mohlo také zajímat, tak mu o kurzu určitě řekni.

Kdybys měl jakékoli dotazy, tak se klidně ozvi na matlab@karlin.mff.cuni.cz. Informace k předchozímu ročníku (2016) tohoto kurzu můžeš nalézt také na http://papez.org/matlab/.

Budeme se těšit

Tomáš Gergelits, Helena Švihlová a Lukáš Vacek

-------------------------------

Registrace běží do 10. 2.

Přihlásit se na akci